امیر احمدی خلج

امیر احمدی خلج متولد 1366، گیتار فلامنکو را از سال 1384 در کرج نزد مجید سرحدی آغاز نموده است. پس از گذراندن دوره مقدماتی نزد بهرام آقاخان رفته و دوره های متوسط و پیشرفته را به مدت 3 سال گذرانده است.
و در دانشگاه واحد گیتار فلامنکو را با احسان فرامرزی ادامه داده است و تجربه های پیشین را با دید آکادمیک و فنی مرور کرده و همچنین رپرتوار اجرا را گسترش داده است و در این دوره اجراهایی را در کنسرواتوار و آموزشگاه های متعددی نظیر آموزشگاه دانشمند (فرزاد دانشمند) و آموزشگاه پارس برگزار نموده است.
 همچنین  در واحد گیتار کلاسیک کارینا کیمیایی به فراگیری تکنیکها و موزیکالیته گیتار کلاسیک پرداخته و با فرم های گیتار کلاسیک آشنا شده است.
در حال حاضر مشغول به گذراندن دوره کارشناسی در رشته گیتار کلاسیک نزد پیمان و دوره های آهنگسازی و نوازندگی در سبکهای مختلف جغرافیایی، ریتمیک و هارمونی گیتار فلامنکو را نزد استاد کامبیز پاکان میگذراند.
در مجموع تا کنون دوره های تئوری. سلفژ و هارمونی را زیر نظر اساتیدی همچون: استاد دیبازر. احسان صبوحی. آیدین صمیمی مفخم. جودت. استاد نادر مشایخی. خانم دکتر افسری و... در دانشگاه گذرانده است.
رپرتوار تدریس امیر احمدی خلج ترکیبی از قطعات و تمرینها و درسهایی از کتابهای چاپ شده در ایران مانند: خوان مارتین. پاکو پنیا. سابیکاس. توماتیتو.و....
به علاوه کتابهای انتشارات encuentro با آهنگسازی و نوازندگی : توماتیتو، خراردو نونیز، چیکوعلو، موراییتو چیکو و.... و مجموعه کتابهای مختلف از آلبومهای نوازندگان بزرگی همچون پاکو د لوسیا. بیسنته آمیگو. مانولو سنلوکار و......است. 
امیر احمدی خلج نوازنده گیتار فلامنکو و مدرس سبکهای فلامنکو و پاپ دارای کارت صلاحیت تدریس از اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی است.