موسیقی هایی که در ذهن می ماند...

 

آمورش موسیقی

همه ما می‌دانیم که گوش کردن به موسیقی مفید است.

موسیقی کل زندگی ما را تحت تاثیر قرار می دهد.ما لحظاتی داریم که با گوش کردن به موسیقی ثبت شده اند.ما وقتی به یک آهنگ دوباره گوش می‌دهیم دلتنگ لحظاتی می‌شویم که با آن آهنگ در گذشته داشتیم ما با موسیقی و  آموزش پیانو  از خود بی خود می‌شویم و گاهی اوقات واقعا غمگین می‌شویم موسیقی نشان دهنده هنری است که می‌تواند ذهن ما را عمیقا لمس کند.

بخش های متفاوت مغز ما به سادگی فعال می‌شوند چون زمانی که ما به آن گوش می‌دهیم در مغز ما پیوستگی های گوناگون به وجود می‌آید ما به افراد خاص، بوهای خاص فکر می‌کنیم و در مغزمان خیال پردازی میکنیم و ما حتی جزئیات را مانند زمان حال تصور می‌کنیم مثل اینکه همین الان اتفاق افتاده است.

حتی بیشتر و بیشتر ما می‌توانیم این جزئیات و مردم را در رویدادهای فرعی تصور کنیم.این دلیلی است که مغز ما هنگام گوش کردن به موسیقی خیلی فعال است.حال تصور کنید فقط موسیقی گوش نمیدهید بلکه همچنین آن را می نوازید.نه اینکه فقط بخش های متعددی از مغز ما فعال باشد بلکه اغلب تاثیر زیادی بر روی فعالیت های منظم ذهنی و مغزی می‌گذارد سپس انجامش بده با توجه به اینکه یک آهنگساز  باید نحوه کار با وسایل خود را در نظر بگیرد ما می‌توانیم بفهمیم که هر چیزی در موسیقی به درک و اهمیت عالی نیاز دارد مثل شماره ریتم، انجام دادن تعدادی مسئله ریاضی ساده و برای به تصویر کشیدن شدت احساسی بودن یک شخص عاطفی مغز به صورت خلاق و آگاه و روش معین کار می‌کند.

 

برای آشنایی آموزش گیتار و آموزش آواز  با کلیک کنید.

 

این یک هدیه شگفت انگیز برای مغز است.اکنون این یکی از اندک فعالیت هایی است که مغز انجام می‌دهد . یک تجربه واقعی برای روانشناسان است که آن را جریان نامیده اند.جریان احساس حضور کامل در لحظه است بدون اینکه از زمان آگاه باشد به این معنا که یکی از اینها در ارتباط با کاری است که انجام می‌دهند و هیچ ارتباط غیر مستقیم بر نفوذ و تعجب فرد در مورد گذشته و آینده نیست.این مرحله ای از حضور کامل و درجه ای عالی از ظرفیت است.همچنین نواختن موسیقی مزیت هایی برای تحریک خاطره دارد .

مطالعاتی وجود دارد در مورد افرادی که حافظه خود را از دست داده اند یا به بیماری هایی مانند آلزایمر یا حادثه ای مانند ضربه شدید دچار شده اند به محض اینکه موسیقی برای آن ها نواخته می‌شود جزئیات خاص خود را در مورد خودشان به یاد می آورند اگر این افراد خودشان نوازنده باشند حتی ممکن نبود به یاد داشته باشند که در گذشته می نواختند اما به زودی به آنها فرصتی داده می‌شود تا با قلمرو خود ارتباط برقرار کنند آنها قادر به نواختن تقریبا بی وقفه هستند.این ها واقعیت جالب توجه در مورد موسیقی و غیر قابل انکار در زندگی ما است و به ویژه در چابکی مغز ما . همچنین برای شروع خیلی دیر نشده است.

مطمئن هستیم که شروع زودتر به این معنی است که می تونید سریع تر برسید.اما اگر فرد مایل به تمرین کمی بیشتر و برای چند سال طولانی تر از یک کودک باشدممکن است نیاز به مزایای یکسان باشد و مغز در واقع خوشحال خواهد شد.


آموزش دف  - آموزش تار - آموزش سه تار آموزش پیانو - آموزش گیتار آموزش آواز - آموزش سنتور - ارف - باله کودکان - نقاشی کودکان - آموزشگاه موسیقی -  آموزشگاه موسیقی غرب تهران -کودک مادر موسیقی